Başkanımız, Gümüşhane'de ziyaretlerde bulundu

Federasyon Başkanımız Sezer Huysuz, Gümüşhane'de düzenlenen ikinci spor il temsilcileri toplantısına katıldı. Program kapsamında spor il temsilcileriyle buluşma öncesi Başkanımız Huysuz, Asbaşkan Murat Ak, GHSİ Müdürü İsrafil Aslan ve Judo İl temsilcimiz Yaşar Köse ile birlikte Vali Okay Memiş ve Belediye Başkanı Ercan Çimen’i makamlarında ziyaret etti. Federasyon faaliyetlerinde gösterdikleri destek ve yardımlardan dolayı Başkanımız, Vali Memiş ve Belediye Başkanı Çimen’e teşekkür ederek, ziyaretler sonrası federasyon tabağından hediye etti.

Ardından spor il temcilerinin sorunlarını dinleyen Başkanımız Huysuz, sorunları hep birlikte aşacaklarını söyledi. Yeni fikirlere açık olduklarını ve eskiden kalma “bizim bildiğimiz mutlaka doğru” diye bir kuralın söz konusu olmadığını ifade eden Huysuz, “Federasyonun buradaki gözü kulağı sizsiniz. Burada alınacak kararlar bize öncülük yapacaktır. Sizin kararlarınıza biz imza atıyoruz. Elimizden gelen her şeyde varız. 81 ilde judo var. Her ilde organizasyonlar yapmaya çalışıyoruz. Bu sorunları hep birlikte aşacağız” dedi.

Gümüşhane GHSİ Müdürü İsrafil Aslan da dünyada üç büyük sektörden birisinin spor olduğunun altını çizerek, Gümüşhane'de ulusal liglerde mücadele eden 6 spor kulübünün yıllık yaklaşık 50 milyon lira gideri olduğuna değindi.

Spor kulüplerinin 50 milyon harcadığı şehirde 2016 Rio Olimpiyatlarına 2 sporcu gönderdiklerini söyledi.

Başkanımız Huysuz'dan yaz aylarında Gümüşhane'de bir Türkiye Şampiyonası organizasyonu sözünü aldıklarını dile getiren Aslan, “2 olimpiyat, 38 milli sporcusuyla branşlarda yaptığı ivmelerle, bu şehirde marka olmuş çocuklarıyla Gümüşhane’de gece gündüz çalışıp üretmek zorundayız” diye konuştu.