'Demokrasi ve Şehitler' Yıldızlar Türkiye Şampiyonası Aksaray'da yarın başlıyor

Federasyonumuzun faaliyet programında yer alan ‘Demokrasi ve Şehitler’ Yıldızlar Türkiye Judo Şampiyonası Aksaray’da 14-16 Temmuz tarihleri arasında Hasandağ Spor Salonu’nda yapılacak.

70 ilden 500 erkek ve 328 kız sporcunun rekor katılımıyla gerçekleşecek tatamideki madalya mücadelesinin teknik kurul ve hakem toplantısı bugün (Perşembe) yapıldı. Teknik Kurul toplantısında bir konuşma yapan Federasyon Başkanımız Sezer Huysuz, “Bundan bir yıl önce yaşadığımız kara gecede canlarını kaybeden şehirlerimizi anmak ve onların anısını yad etmek için Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nı Akasaray’da yapmaya karar verdik. Bu da bizin ne kadar büyük ve güçlü bir camia olduğumuzu, bayrağımıza her zaman olduğu gibi sımsıkı sarıldığımızı ve daima bırakmayacağımızın bir kanıtı olacaktır” dedi.

Aksaray GHSİM vekili Erdal Güçlüer, yeni salonda büyük bir organizasyona ev sahipliği yapmalarının mutluluğu içinde olduklarını belirterek, katılımcılara başarılar diledi. Judo İl Temsilcimiz Bilal Öksüz de Aksaray'da büyük judo camiası ve ailesinin sporcularını ağırlamaktan onur duyduklarını kaydetti.

14 Temmuz Cuma: Erkekler: 34 kg, 38 kg, 42 kg, 46 kg; Kızlar: 32 kg, 36 kg, 40 kg, 44 kg karşılaşmaları yapılacak.