Gençler Balkan Şampiyonası 'Pazarcık'ta başlıyor

Bulgaristan’ın Pazarcık kentinde 10 ülkeden toplam 189 sporcunun (85 kadın, 104 erkek) katılımı ile yarın start alacak Gençler Balkan Şampiyonası’nda ilk gün tatamiye bayanlar; 44, 48, 52 ve 57 ile erkekler; 50, 69, 66 ve 73 kilolardaki judocularımız çıkacak.

Yorucu kara yolu seyahatinden sonra Pazarcık’a ulaşan Milli takım kafilemiz önce tartı kontrolüne girdi. Daha sonra ise kura çekimiyle rakiplerini öğrendiler. Buna göre; bayanlarda

44 kg’da Merve Koçer ilk olarak Bulgar N. Tsankova ile ardından takım arkadaşı Çiçek Akyüz’le, Romen L. Marin ve son olarak Romen R.N. Badea ile kapışacak.

Çiçek Akyüz ise önce Romen R.N. Badea, Merve Koçer, Bulgar N.Tsankova ve son maçta ise Romen L. Marin’le karşılaşacak.

48 kg’da Melisa Çakmaklı ilk turu bay geçti. İkinci maçında Bulgar N.Soserova ile mücadele edecek. Tuğçe Beder ilk maçında Romen M. Stoica’yla kapışacak.

52 kg’da Çiçek Tatar ilk müsabakasını Romen C.A. Riciu ile yapacak. Merve Taş ise İlk turu bay geçerken ikinci maçında Sırp M.Lazic’i geçmeye çalışacak.

57 kg’da Şeyma Özerler ilk turu bay geçip ikinci müsabakasında Makedon-Karadağ galibiyle karşılaşacak. Meltem Didar da aynı şekilde Sırp-Karadağ galibiyle ikinci turda karşılaşacak.

Erkekler 55 kg’da Oğuzhan Özışık İlk maçını bauy geçip ikinci maçında Romen L. Balasz ile karşılaşacak. Buhari Yıldırım ise ilk turda Romen C. Penisoara ile mücadele edecek.

60 kg’da Samet Kumtaş ilk maçında Sırp N. Milic ileVeysi Atabey ise ilk turda Karadağlı P. Klikovac ile kapışacak.

66 kg’da Cengizhan Dönmez ilk müsabakasını Arnavut İ. Cullhaj’la, Uğurcan Zehir ise ilk turda Yunan İ. Aktzidis’le mücadele edecek.

73 kg’da Bilal Çiloğlu ilk turda Karadağlı N. Stanısıc ile kapışırken, Hasan Büyükeser ise Yunan C. Foulidis’le kapışacak.