Gençler Balkanda ikinci oldu

Bulgaristan’ın Pazarcık kentinde gerçekleşen Gençler Balkan Judo Şampiyonası’nın son gününde tatamiye çıkan sporcularımız kapanışı bir gümüş ve 4 bronz madalya ile yaptı. Ülke sıralamasında Romanya (6 altın, 4 gümüş, 4 bronz) ile birinci, Türkiye 3 altın 7 gümüş ve 7 bronz ile ikinci, Bosna Hersek (3 altın, 2 gümüş ve 4 bronz) ise üçüncü tamamladı.

Son gün müsabakalarında; kadınlarda 63 kg’da Deniz Yılmaz ilk turu bay geçti. İkinci turda Sırp, yarı finalde Romen rakibini ipponlarla geçip finalist oldu. Finalde Bosnalı rakibine yenildi ve gümüş madalyada kaldı.

Sevgi Gezer ilk turda Bulgar rakibine yenildi. Repesaj ilk maçında Romen’i yendi, ikinci maçında Romen’e yenildi ve elendi.

70 kg’da Semanur Erdoğan ilk müsabakasında Sırp rakibini ipponla geçti. Yarı finalde Bosnalı rakibine puanla yenildi ve repesajlara kaldı. Repesajların sonuncusunda Gülsüm ile yaptığı bronz madalya karşılaşmasını kazanarak kürsüde yer aldı.

Gülsüm Küçükyazıcı ilk turda Bulgar rakibini yendi. İkinci maçında Sırp’a yenildi ve repesaja kaldı. Bu turun son maçında Semanur’a yenildi ve madalyanın uzağında kaldı.

78 kg’da Çiğdem Bora ilk turda Romen rakibine yenildi. Repesaj ilk maçında Karadağlı, ikinci maçında Bulgar rakibini yendi. Son maçında Bosnalı rakibe yenildi ve elendi.

Nurbanu Güngör ilk turda Sırp rakibini ipponladı. Çeyrek final mücadelesinde Romen rakibine yenildi. Repesajların son turunda Bosnalı rakibine yenildi ve elendi.

+78 kg’da Kübranur Esir ilk tur maçında Sırp, ikinci turda Bosnalı rakiplerini ipponladı. Yarı finalde Karadağlı rakibine yenildi, repesajlara kaldı. Bronz karşılaşmasında Bulgar rakibini yenerek üçüncülüğü kaptı.

İlk turu maç yapmadan geçen Yaren Nur Kaya çeyrek finalde Romen rakibine yenildi. Repesajda Bulgar’a yenildi ve elendi.

Erkeklerde 81 kg’da Recep Çimen ilk karşılaşmasında Sırp rakibini yendi. İkinci turda Bosnalı rakibini altın skorda ipponladı. Yarı finalde Romen rakibine yenilince repesaja kaldı. Bronz maçında Tuncer’i yenerek madalyanın sahibi oldu.

Ata Tuncer ilk maçında Bosnalı rakibini yenerken ikinci maçında Sırp rakibine yenildi. Repesajlarda bronz için Çimen’le yaptığı mücadeleyi kaybetti ve kürsü dışında kaldı

90 kg’da İlhami Genç ilk turu bay geçti. İkinci turda Bosnalı rakibini yenerek yarı finalde Sırp’la eşleşti. Mücadeleyi altın skorda kaybeden İlhami repesajalarda bronz madalya mücadelesi yaptı. Karadağlı rakibini yenen Genç, kürsüde yer aldı.

+ 100 kg’da ilk turu bay geçen Furkan Güner, ikinci turda Sırp rakibine yenildi. Repesaj mücadelesinde Bosnalı kabinine yenilince elendi.