IJF Akademi 2. seviye eğitim ve sınavları Ankara'da başladı

Uluslararası Judo Federasyonu (IJF) Akademi’nin teorik ve pratik sınavlarını içeren 2. seviye etabı Ankara’da, 17 Türk, 2 Kırgızistan, birer İran, Nepal ve Bosna Hersekli antrenörün katılımıyla start aldı.

Sınav öncesi Federasyon Başkanımız Sezer Huysuz, katılımcı antrenörlere başarılar dileğinde bulunurken, IJF Akademi Direktörü Envic Galea, IJF Akademi Eğitim Sorumlusu Daniel Lascau, IJF sınav online Eğitim Sorumlusu Tibor Kozsla; 2. Seviye açılış konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Dört sınavdan oluşacak 2. Seviye etabı ilk olarak sabah yapılan yazılı sınavla başladı. Ardından salonda judo teknik uygulamaları ile devam eden süreç, hafta sonunda yapılacak; kata, ayakta teknikler ve yerde teknikler üç ayrı pratik sınavlar ile son bulacak. Başarılı olan antrenörler 2. seviye uluslararası antrenörlük belgelerini alacak.

Sınavlar ve eğitim; Envic Galea (IJF Akademi Direktörü), Daniel Lascau (IJF Akademi Eğitim Sorumlusu), Tibor Kozsla (IJF sınav online eğitim sorumlusu), Piero Comino (IJF Akademi Kata Eğitim Sorumlusu), Kaya Gezeker (TJF Yönetim Kurulu üyesi ve Dış İlişkiler Sorumlusu), Mesut Kapan (IJF Akademi Türkiye ve TJF Genel Koordinatörü), Mehmet Yılmaz (TJF Eğitim Komitesi Başkanı) gözetiminde yapılıyor.