Madalyalı kapanış

 Ümitler Avrupa Kupası’nın son gününde tatamiye çıkan sporcularımız 3 gümüş bir bronz madalya ile kapanışı yaptı. Romanya’nın Ploiesti kentinde yapılan ve iki gün süren karşılaşmalar sonunda genel madalya tablosunda Türkiye; bir altın, 6 gümüş ve 6 bronz madalya ile beşinci sırada yer aldı.

Son gün karşılaşmalarında, kızlarda 70 kg’da Merve Topoğlu finalde Hırvat M.Mihovilovic’e puanla yenildi ve gümüş madalyanın sahibi oldu. 63 kg’da Ayten Yeksan bronz madalya için Romanyalı D.Funeczan’la karşılaştı ve mücadeleden galip çıkarak madalyayı boynuna taktı.

Erkekler 73 kg’da Muhammet Koç finalde Romanyalı A.Pirloga’ya puan verince ikincilik kürsüsüne çıktı. +90 kiloda Ömer Aydın Hırvat F.Miljevic’e yenildi ve gümüş madalyanın sahibi oldu. 81 kg’da Fatih Kosa ise bronz madalya için karşılaştığı Ukraynalı M.Kryzhansky’e yenildi ve beşincilikte kaldı.

Tatamiye çıkan diğer sporcularımızdan 57 kg’da Ayşe Nur Tunca, 70 kg’da Beyza Nur Arı repesaj müsabakaları sonunda elendiler. +70 kg’da Sevda Taşlı ile erkeklerde 90 kg’da Abdullah Solakoğlu müsabakalar sonunda yedincilikte kaldılar. İlk ve ikinci tur karşılaşmaları sonunda elenen judocularımız ise; Hasret Bozkurt, Serdem Daharlı, Ahmet Çuhadar, Mehmet İlhan, Mert Şişmanlar, Berke Şanlı, Mehmet Talay, Emirhan Öztürk ve Kaan Özkasap oldular.