Tatamide Avrupa sınavı yarın başlıyor

 Polonya’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonasında ilk gün müsabakalara çıkacak 6 sporcumuzun rakipleri belli oldu.

Polonya’nın Varşova kentinde başlayacak olan Avrupa Judo Şampiyonasında ilk gün 5 sıklette müsabakalar yapılacak.  Tatamiye çıkacak olan 6 judocumuzun rakipleri belli oldu. Çekilen kura sonunda erkekler 60 kiloda Bekir Özlü ile kadınlar 57 kiloda Nazlıcan Özerler ilk turu maç yapmadan geçtiler.

Diğer sporcularımızın ilk tur eşleşmesi ise şöyle oldu:

Kadınlar 48 kiloda Gülkader Şentürk, Azerbaycanlı Aisha Gurbanlı,  52 kiloda İrem Korkmaz,  Ermeni Sose Balasanyan ile karşılaşacak.

Erkekler 60 kiloda şampiyonaya katılan diğer sporcumuz Ahmet Şahin Kaba,  Çekya’dan David Pulkrabek, 66 kiloda Sinan Sandal ise Belçikalı Kenneth Van Gansbeke ile mücadele edecek.

Kadın A Milli takım antrenörü Muzaffer Uluçam, kuraları değerlendirirken “İyi kura çektik. Bu çok önemli ancak madalyaya ulaşmak için olmazsa olmaz değil.  Genç bir ekibe sahibiz. Madalyaya ulaşmak için çok çalıştık. Başarıya ulaşacağımıza inanıyorum” dedi.

Erkek Milli takımlar sorumlusu Iraklı Uznadze de son 4 aydır çok çalıştıklarını,  bunun başarıya yansımasının biraz zaman alacağını belirterek, “Gençlerde bunun sonucunu daha iyi alıyoruz. Büyüklerde zaman alıyor. Ama judonun kaderi bu başarıya ulaşmak istiyorsan çok çalışman gerekir. Çektiğimiz kuralar iyi değil ama. Madalya almak istiyorsan tüm rakiplerini geçmelisin” diye konuştu..

Avrupa Şampiyonası’nda program şöyle:

21 Nisan Cuma

Kadınlar: 63 kg: Büşra Katipoğlu, 70 kg: Şükran Bakacak.

Erkekler: 73 kg: Hasan Vanlıoğlu, Murat Bektaş, 81 kg: İlker Güldüren.

22 Nisan Cumartesi

Kadınlar: + 78 kg: Kayra Sayit.

Erkekler: 90 kg: Batuhan Efemgil, + 100 kg: Feyyaz Yazıcı, Semih Adıyaman

23 Nisan Pazar

Kadın ve Erkek takımlar müsabakaları.