Umudumuz son güne kaldı

 Polonya’nın başkenti Varşova’da süren Avrupa Judo Şampiyonasının ikinci gününde tatamiye 4 sıklette 5 sporcumuz çıktı.

Erkekler 73 kiloda ilk turu bay geçen Hasan Vanlıoğlu, ikinci turda güçlü Fransız rakibi Guillaume Chaine ile karşılaştı. Normal süresi 0-0 biten müsabaka, golden score’a gitti. Milli judocumuz bu bölümde yaptığı waza-ari ile bir üst tura yükseldi. Antalya Grand Prix’te yendiği Azeri Hidayat Heydarov ile çeyrek finale çıkma maçı yapan Vanlıoğlu, bu kez rakibine kaybederek şampiyonaya veda etti. Bu kilodaki diğer sporcumuz Murat Bektaş ilk turda Yunan Georgios Azoidis’i 1-0 yendi ve ikinci turda Rus Denis Iartcev’e yenilerek elendi.

81 kg’da İlker Güldüren ilk müsabakasında İtalyan Matteo Marconcini’yi bir buçuk dakikada ipponla yendi ve ikinci tura çıktı. Bu turda Alman Dominic Ressel’le karşılaşan Güldüren,rakibine mağlup olunca elendi

Kadınlarda bu şampiyonda 70 kiloya ilk kez çıkan Büşra Katipoğlu, Alman Szaundra Diecrich’e 1-0, aynı sıkletteki diğer judocumuz Şükran Bakacak ise Alman Giovanna Scoccimarro’ya ipponla yenilince ilk turda elendiler.

GEÇEN YILIN ŞAMPİYONU KAYRA SAYİT TATAMİDE

Şampiyonanın ferdi bölümünün son gününde ise 3 sıklette 4 sporcumuz tatamiye çıkacak. Kadınlar, +78 kg’da ilk turu bay çeken geçen yılın Avrupa Şampiyonu Kayra Sayit, ikinci turda Gürcü Elene Kebatze ile mücadele edecek.
Erkeklerde 90 kg’da birinci turu maç yapmadan geçen Batuhan Efemgil ikinci turda İngiliz Max Stewart ve +100 kiloda Feyyaz Yazıcı, Belaruslu Ulatzislau Tsiarpitski, aynı sıkletteki diğer sporcumuz Semih Adıyaman ise Polonyalı Kamil Grabovski’yle karşılaşacak.